Menu

Witamy na naszej stronie

 

 

W związku z ogłoszonym naborem wniosków w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” na 2023 rok finansowanego z Funduszu Solidarnościowego, Gmina Miejska Głogów, w której realizatorem niniejszego Programu jest Miejski Ośrodek Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie zaprasza do zgłaszania zapotrzebowania na usługi w ramach ogłoszonego programu.

Podstawa prawna Programu

Minister Rodziny i Polityki Społecznej, zwany dalej „Ministrem”, na podstawie art. 7 ust. 5 oraz art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Funduszu Solidarnościowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 1787, z późn. zm.) ogłasza nabór wniosków na realizację Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” − edycja 2023, zwanego dalej „Programem”.

 

Rodzaj zadań

1. Zgodnie z warunkami Programu, jego głównym celem jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, których adresatami są następujące osoby zwane dalej również „uczestnikami” lub „uczestnikiem”:

dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz

osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie:

o znacznym stopniu niepełnosprawności albo

o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo

traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.).

2. Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na pomocy w:

wykonywaniu przez uczestnika czynności dnia codziennego;

wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem w wybrane przez uczestnika miejsca;

załatwianiu przez uczestnika spraw urzędowych;

korzystaniu przez uczestnika z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galeria sztuki, wystawa);

zaprowadzaniu i odebraniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej.

 

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się osobiście, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem telefonu

76/ 727-65-72 w godz. od 8:00 do 14:00

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Nasza Misja
„Przywracanie sprawności, poprawa jakości życia oraz pełne wykorzystanie potencjału rozwojowego każdego powierzonego naszej opiece Pacjenta.”
Leczenie usprawniające dziecka jest wieloprofilowe i obejmuje wszystkie sfery rozwoju: ruchowego, zmysłów, mowy, umysłowego, emocjonalnego i społecznego.
Nasza Misja
„Przywracanie sprawności, poprawa jakości życia oraz pełne wykorzystanie potencjału rozwojowego każdego powierzonego naszej opiece Pacjenta.”